Kosmetyki do opalania to konieczność. Wybierz właściwy produkt

Wpływ promieniowania ultrafioletowego na skórę

Promienie słoneczne w rozsądnych dawkach są niezbędnie dla syntezowania witaminy D3 i korzystnie wpływają na samopoczucie. Przebywanie na słońcu sprzyja naszemu układowi nerwowemu, ale nie należy zapominać o stosowaniu filtrów UV. Zanieczyszczenie warstwy ozonowej powoduje, że już kilkadziesiąt minut bezpośredniego wstawienia ciała na intensywne oddziaływanie promieniowania ultrafioletowego może doprowadzić do oparzeń, trwałych przebarwień, a nawet przyczynić się do rozwoju nowotworów. Na uszkodzenia skóry narażeni są wszyscy, ale szczególnie wrażliwe jest delikatne ciało dzieci, dlatego każdy letni spacer warto poprzedzić zaaplikowaniem odpowiedniego filtra. Im wrażliwsza i jaśniejsza cera, tym mocniejszą ochronę powinny zapewniać kosmetyki do opalania.

Jak latem zadbać o włosy?

Oprócz dbania o skórę dobrze jest zatroszczyć się również o włosy, zwłaszcza te długie. Ekspozycja na słońce może pięknie rozjaśnić niektóre pasma i dodać fryzurze blasku, ale skutkiem ubocznym jest przesuszenie włosów i skóry głowy, trudności z rozczesywaniem, łamliwość i kruchość struktury włosa oraz rozdwajanie się końcówek. Odpowiedni preparat przeciwsłoneczny stworzy ochronny film, zabezpieczający włosy przed szkodliwymi oddziaływaniami. Aby odbudować zniszczone włosy, warto sięgnąć po specjalne olejki i odżywki.

Wybór najlepszego produktu

Kremy, balsamy, spreje, pianki i olejki — lista kosmetyków do opalania stale się powiększa, a producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej nowoczesnych formuł. Główną różnicą pomiędzy produktami jest rodzaj zastosowanego filtra. W kosmetyce używa się mineralnych filtrów fizycznych, polecanych zwłaszcza dla dzieci, oraz filtrów chemicznych, przenikających w głąb skóry. Niektóre kosmetyki do opalania dostępne m.in. w Bee.pl łączą w sobie oba rodzaje filtrów UV. Filtry fizyczne często występują w produktach bardziej tłustych, o ciężkiej konsystencji. Są wyraźnie wyczuwalne na skórze, zostawiając lepką powłokę, za czym nie wszyscy przepadają. Kosmetyki z filtrami chemicznymi bywają przyjemniejsze w aplikacji i nie bielą, czym zjednały sobie wielu zwolenników. Niezależnie od rodzaju filtra, każdy kosmetyk chroniący przed UV będzie lepszy, niż zupełna rezygnacja z ochrony.